Таланчук Петро


Таланчук Петро Миха́йлович ,українець,(1 липня 1938, с. Городище-Косівське, Володарський район, Київщина) — президент ВМУРоЛ «Україна» (Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»), дійсний член Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор.

Народився 1 липня 1938 року в селі Городища Косівські Володарського району на Київщині в родині селян. Його батько – учасник Другої Світової війни, загинув на фронті. Мати — пенсіонер. Після закінчення школи Петро Таланчук працював у колгоспі, служив в армії, навчався у військово-морському училищі. Отримав професію інженера в Київському політехнічному інституті (КПІ). Пройшов шлях від студента до ректора.

Був міністром освіти незалежної України (19921994 рр.). Ініціатор створення Академії педагогічних наук України, член трьох міжнародних академій, автор багатьох запатентованих винаходів та наукових праць (в тому числі і підручників). Обирався депутатом Верховної Ради.

Висував свою кандидатуру під час виборів Президента України в 1994 р. та зайняв останнє місце за кількістю отриманих голосів у першому турі (0,55% голосів, або ж 143 361 голос).

Указом Президента України № 336/2016 від 19 серпня 2016 року нагороджений ювілейною медаллю «25 років незалежності України».[1]

Основні напрямки наукової діяльності:

Автор понад 250 наукових праць, серед яких 14 монографій, підручників і навчальних посібників.

Автор 50 свідоцтв та запатентованих винаходів.