Олександр Гнєдаш


 

Гнєдаш Олександр Миколайович,член правління ВГО “Український урядовий резерв”, українець, народився  2 січня 1944р., в м.Пирятин, Полтавської області в учительській сім’ї.  З малолітства круглий сирота, виховувався в сім’ї родичів, теж вчителів.

Має  вищу інженерну освіту (Одеський технікум промислової автоматики, 1963р., Київський політехнічний інститут, 1974р.) та вчений ступінь кандидата технічних наук (Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона, 1987р.). Вивчав функціонально-вартісний аналіз (Інститут підвищення кваліфікації Мінверстатопрому СРСР, 1987р. та НТФ «АСТОС», 1990р.).

Трудова діяльність з 1962 р. Від учня  електрозварника Одеського заводу «Продмаш», через  низку інженерних посад на підприємствах машинобудування,  до посад Головного інженера проекту та керівника комплексного відділу в Інституті зварювального виробництва Мінверстатопрому СРСР,  виконавчого директора Української асоціації фахівців зі зварювання та засновника і керівника кількох підприємницьких інжинірінгових структур, зокрема НТЦ «Проблеми машинобудування»  до 2005р.,  в 2007 – 08рр. – науковий співробітник ІЕЗ ім. Є.Патона НАН України.  Зараз на пенсії,  займається громадською та активною просвітницькою діяльністю.

Автор 5 винаходів та кількох десятків наукових та публіцистичних статей.

Одружений, має двох дорослих дітей та трьох онуків.